Materace

CZYSZCZENIE MATERACY- DLACZEGO TAKIE WAŻNE?

Czyszczenie materaca do spania jest jedną z najważniejszych rzeczy jakie musimy zrobić dla swojego zdrowia. Może wydawać się to sprawą zbędną szczególnie wtedy gdy przykrywamy go prześcieradłem lub po prostu nie posikało go dziecko i nie ma żadnych widocznych plam. 

POWODY DO CZYSZCZENIA MATERACA

Śpimy na nich średnio 8 godzin na dobę, niektórzy nawet więcej. Oprócz pięknej pościeli na pewno są tam roztocza, martwy naskórek, pot, mocz, drobinki kału, krew, pleśń. Wszystko to, może powodować problemy zdrowotne np. podrażnienie gardła i oczu, kichanie, zatkanie górnych dróg oddechowych, zmęczenie. Lekarze zalecają regularne czyszczenie swoich materacy.

Święty spokój. Posiadanie czystego materaca może ci pomóc odpocząć z większym spokojem. Wiesz, że nie śpisz na czymś co nie jest wypełnione kilogramami cząstek kurzu, martwego naskórka i milionów roztoczy. Porządny wypoczynek poprawia dobre samopoczucie emocjonalne i fizyczne.

WAŻNE. Tkanina użyta na materace nie zawsze jest zaprojektowana jako plamoodporna. Wszelkie plamy na materacach mogą być trudne do usunięcia. Głównym powodem jego wyczyszczenia jest usunięcie brudu i dezynfekcja.

Czyszczenie materaca to duża robota i najlepiej pozostawić to profesjonalistom. Skontaktuj się z pracownikami firmy In Mico – na pewno pomożemy.